Tatsu-Ryu-Bushido nun auch in Singhalesisch

Tatsu-Ryu-Bushido nun auch in Singhalesisch

von | Dez 22, 2021

MI 22.12.2021: Jetzt das Tatsu-Ryu-Bushido auf Singhalesisch oder Tatsu-Ryu-Bushido schreibt man ටට්සු-රියු-බුෂිඩෝ. Dies Sprache spricht man in Sri Lanka. Das Tatsu-Ryu-Bushido ist sowohl national, als auch international auf Veranstaltungen und Kursangeboten vertreten. Entsprechend stehen die Basisinformationen in mehreren Sprachen zur Verfügung.

ටට්සු-රියු-බුෂිඩෝ

සමුරායිවරුන්ගේ අඩිපාරේ

 

සුප්‍රසිද්ධ ජපන් කඩු ශිල්පී මියමොටෝ මුසාෂි ගේ සටන් කලාව සහ ඔහුගේ අංග පහ පිළිබඳ ඉගැන්වීම මත පදනම්ව, ශෛලිය සාම්ප්‍රදායික ආයුධ භාවිතය, නිරායුධ අභ්‍යාස, ඉතිහාසය සහ සංස්කෘතිය මත පදනම් වේ.

තනි පුද්ගල ආත්ම විශ්වාසය ශක්තිමත් කරන, සෞඛ්‍යය ප්‍රවර්ධනය කරන සහ සමුරායිවරුන්ගේ ජීවන දර්ශනයට සහ සම්ප්‍රදායට අනුව චරිතය පුහුණු කරන සටන් කලාවකි. මෙම සටන් කලාව තුළ වැළැක්වීමේ සහ අනෙක් ආකාරයෙන් ස්වයං විශ්වාසය සහ ස්ථීරභාවය, සම්ප්‍රදාය සහ නූතනත්වය ඒකාබද්ධ කරයි. තරඟකාරී නොවන, එය ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවය, වයස හෝ ශාරීරික තත්වය නොසලකා ශරීරයේ සහ මනසෙහි පුද්ගල සංවර්ධනයක් ලබා දෙයි.

මෙම කලාවේ ලක්ෂණ වන උසස් තත්ත්වය, එදිනෙදා භාවිතය සඳහා ප්‍රායෝගිකත්වය සහ පරිපූර්ණත්වය ලුහුබැඳීම, අඛණ්ඩව සංවර්ධනය වෙමින් පවතින අතර සංකල්පය ක්‍රම කිහිපයකින් වෙන් කර ඇත. පිටතින් සිදු වන සමාජ ක්‍රියාකාරකම් ඇතුළුව නොයෙකුත් සමාජ ක්‍රියාකාරකම් සංකල්පය හැඩ කරයි.

සාරාංශයක් ලෙස, “මකරාගේ ශෛලිය තුල සමුරායිගේ මාර්ගය” යනු ජපන් භාෂාවෙන් ටට්සු-ර්යු-බුෂිඩෝ වේ.

 

 • ටට්සු = මකරා
 • ර්යු = ශෛලිය/පාසල
 • බුෂිඩෝ = රණශූරයාගේ මාර්ගය (සමුරායි)
screen tagtrbSupport
0
  0
  TRB Warenkorb
  Warenkorb ist leerZurück zum Shop
   Calculate Shipping
   Apply Coupon